×

Wyszukaj w serwisie

Ekologicznie i rodzinnie w OOB

W sobotę 20 czerwca na terenie powstającego w Gogolinie Opolskiego Ogrodu Botanicznego odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Na przybyłych czekały liczne atrakcje, podzielone na cztery strefy: ekologii, sportu i rekreacji, kulinarną oraz strefę junior.

Uczestniczący w pikniku mieszkańcy Gminy Gogolin mogli zapoznać się m.in. z informacjami dotyczącymi inwestycji tworzenia Opolskiego Ogrodu Botanicznego w Gogolinie, otrzymać ulotki z danymi na temat dotychczasowych działań Stowarzyszenia Opolski Ogród Botaniczny, wysłuchać krótkich prelekcji, a także uzyskać od członków stowarzyszenia rady dotyczące ogrodnictwa. Organizatorzy przygotowali również Marsz Nordic Walking, podczas której uczestnicy przeszli urozmaiconą trasą po byłym kamieniołomie. Marsz prowadził Piotr Feruś – członek Stowarzyszenia Opolski Ogród Botaniczny, który informował maszerujących o planach zagospodarowania poszczególnych części terenu na ogrody tematyczne.

Największym powodzeniem wśród uczestników pikniku cieszyła się akcja wymiany plastikowych nakrętek na sadzonki ozdobnych krzewów i roślin ogrodowych. Rozdanych zostało ok. 200 sadzonek, a dzięki mieszkańcom i gościom, którzy ochoczo przyłączyli się do akcji, udało się zebrać kilka tysięcy nakrętek, które zostaną przekazane na  cel charytatywny.

Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali m.in. rozgrywki paintballowe: darmową strzelnicę, trasę z przeszkodami i zadaniami strzeleckimi, a także tunel treningowy do szybkiego strzelania gumowymi kulkami do celu; malowanie twarzy, zajęcia plastyczne „Artystyczny Recykling”, a także proekologiczne gry i zabawy z wodzirejem Kacperkiem. Przybyli na piknik mogli poczęstować się również darmowymi jabłkami, cukierkami, a także spróbować grochówki i bigosu.

Organizatorami pikniku był Urząd Miejski w Gogolinie oraz Stowarzyszenie Opolski Ogród Botaniczny. Imprezę wsparli: Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie, Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie oraz gogolińska drużyna Paintball Team Combat.